مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان گیلان - بازدید 97

بازدید از خدمات بندری و دریایی کاوه مورخ 1397/5/28

بازدید از خدمات بندری و دریایی کاوه مورخ 1397/5/28

جلسه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا  با حضور مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و جناب آقای مهندس کریمی، قائم مقام محترم مدیر عامل خدمات بندری و دریایی کاوه با هدف بررسی چالش‌ها و مشکلات موجود در واحد مذکور برگزار گردید. منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا نزدیک‌ترین مسیر ارتباط دریایی واقع در شمال غرب کشور است. این بندر در نزدیکی مرز ایران و جمهوری آذربایجان قرار دارد که بخشی از کریدور شمال-جنوب موسوم به نوستراک محسوب می‌شود و به سبب قرارگیری در گلوگاه حیاتی دریای خزر و همچنین نزدیکی با مرکز استان گیلان از ویژگی‌های منحصر به فردی بهره می‌برد، با عنایت به موقعیت جغرافیایی، کمترین فاصله را با  بنادر سایر کشورهای حاشیه دریای خزر دارد.

 

گزارش بازدید

 

در روز 1397/7/1 ساعت 14:11:03 , شاخه: General
 
 

بازدید از پایانه حمل و نقل ریلی آستارا مورخ 1397/5/28

بازدید از پایانه حمل و نقل ریلی آستارا مورخ 1397/5/28

جلسه نظارت بر پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی پایانه ریلی آستارا- آذربایجان با حضور مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و جناب آقای مهندس شیرین رئیس پروژه با موضوع بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی پوششی و غیرپوششی منطقه و با هدف بررسی چالش‌ها و مشکلات موجود در واحد مذکور، برگزار گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای نوروزی معاون اقتصادی به تشریح وظایف اصلی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری به منظور تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی پرداخت و سپس جناب آقای مهندس شیرین رئیس پروژه راه‌‌آهن آستارا اقدامات صورت گرفته در خصوص پروژه مذکور را به شرح ذیل تشریح نمودند:

 

گزارش بازدید

در روز 1397/7/1 ساعت 14:06:20 , شاخه: General
 
 

بازدید از پروژه ساخت ماشین آلات و تجهیزات آردسازی (شرکت سهامی خاص بولر) مورخ 1397/5/28

بازدید از پروژه ساخت ماشین آلات و تجهیزات آردسازی (شرکت سهامی خاص بولر)  مورخ 1397/5/28

بازدید از شرکت بولر (پروژه ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات آردسازی) با حضور معاون اقتصادی، کارشناسان مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و مدیرعامل شرکت بولر، با موضوع بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی پوششی و غیرپوششی و با هدف بررسی چالش‌ها و مشکلات موجود در واحد مذکور، علی الخصوص مقوله تأمین و انتقال ارز به مقاصد خارج از کشور، (با توجه به ابلاغیه وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، در خصوص تخصیص ارز دولتی به واحدهای تولیدی) برگزار گردید.

 

گزارش بازدید

در روز 1397/7/1 ساعت 12:32:45 , شاخه: General
 
 

بازدید از شرکت تولیدی مروارید صنعت کاسپین بندرانزلی (تولید انواع کارد و چاقو)مورخ 1397/5/18

 بازدید از شرکت تولیدی مروارید صنعت کاسپین بندرانزلی (تولید انواع کارد و چاقو)مورخ 1397/5/18

بازدید از شرکت تولیدی مروارید صنعت کاسپین بندرانزلی (تولید انواع کارد و چاقو) با حضور مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و جناب آقای نوری، رئیس هیأت مدیره شرکت مروارید صنعت کاسپین بندرانزلی، با موضوع بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی پوششی و غیرپوششی و با هدف بررسی چالش‌ها و مشکلات موجود در واحد مذکور، علی الخصوص مقوله تأمین و انتقال ارز به مقاصد خارج از کشور، (با توجه به ابلاغیه وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، در خصوص تخصیص ارز دولتی به واحدهای تولیدی) برگزار گردید.

 

گزارش بازدید

در روز 1397/7/1 ساعت 12:28:12 , شاخه: General
 
 

بازدید از شرکت کشت و صنعت گیلان وابسته به اتکا مورخ 1397/5/10

بازدید از شرکت کشت و صنعت گیلان وابسته به اتکا مورخ 1397/5/10

طی بازدید صورت گرفته از شرکت کشت و صنعت گیلان در ابتدای جلسه سرکار خانم توفیق به تشریح وظایف معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان پرداخته و سپس جناب آقای مهندس نیری شرکت را به شرح ذیل تشریح نمودند:

مجتمع کشت و صنعت گیلان به صورت تخصصی مدیریت باغات زیتون در استان های گیلان و لرستان و همچنین مدیریت برنامه‌های کشاورزی و دامپروری شرکت در استان گیلان را برعهده دارد.

 

گزارش بازدید

 

 

در روز 1397/7/1 ساعت 11:15:28 , شاخه: General
 
 

بازدید از شرکت ایران یونچینگ در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی مورخ 1397/5/6

بازدید از شرکت ایران یونچینگ در  منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی  مورخ 1397/5/6

بازدید از شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران یونچنگ با حضور کارکنان مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، جناب آقای جیان فان مدیر عامل شرکت ایران یونچنگ و جناب آقای حق شناس نماینده این شرکت، با موضوع بررسی چالش‌ها و مشکلات موجود در شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی، علی الخصوص مقوله تأمین و انتقال ارز به مقاصد خارج از کشور، (با توجه به ابلاغیه وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، در خصوص مشکلات مربوط به تخصیص ارز به واحدهای تولیدی) برگزار گردید.

 

گزارش بازدید

 
در روز 1397/6/13 ساعت 13:46:58 , شاخه: General
 
 

بازدید از پروژه آکواریوم منطقه آزاد انزلی، شرکت اقیانوس کاسپین مورخ 1397/4/28

بازدید از پروژه آکواریوم منطقه آزاد انزلی، شرکت اقیانوس کاسپین مورخ 1397/4/28

در ابتدای بازدید وظایف مرکز خدمات سرمایه‌گذاری از جمله نقش حمایتی مرکز در خصوص پیگیری مشکلات منطقه‌ای، استانی و ملی و همچنین مزایای اخذ مجوز سرمایه‌گذاری و استفاده از پوشش ریسک‌های غیرتجاری مورد حمایت و تائید وزارت امور اقتصادی و دارایی، توسط آقای نوروزی معاون اقتصادی تشریح گردید. ایشان همچنین به بخشنامه اخیر بانک مرکزی در خصوص ممنوعیت امکان انتقال ارز برای سرمایه‌گذاران خارجی فعال در مناطق آزاد بدون داشتن مجوز سرمایه‌گذاری خارجی اشاره نمودند. در ادامه جناب آقای برزگر، مدیر محترم گمرک منطقه آزاد به تسهیلات و حمایت‌های مدون در قانون تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی و همچنین مزایای اخذ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی و حمایت‌ها و پیگیری‌های مرکز خدمات اشاره نمودند.

 

گزارش بازدید

 
در روز 1397/6/13 ساعت 13:44:15 , شاخه: General
 
 

بازدید از شرکت واروم گروه مورخ 1397/4/25

بازدید از شرکت واروم گروه مورخ 1397/4/25

جلسه نظارت بر پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی منطقه آزاد با حضور مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و جناب آقای مهندس طالب‌پور، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی با موضوع بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی پوششی و غیرپوششی منطقه و با هدف بررسی چالش‌ها و مشکلات موجود در واحدهای مذکور، علی الخصوص مقوله تأمین و انتقال ارز به مقاصد خارج از کشور، (با توجه به ابلاغیه وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، در خصوص تخصیص ارز دولتی به واحدهای تولیدی) برگزار گردید. با عنایت به مقررات جدید ارزی بانک مرکزی، مبنی بر اینکه فروش و انتقال ارز بابت اصل و سود سرمایه‌گذاری‌های خارجی با تائید سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به نرخ آزاد بلامانع است، حالیه برخی از سرمایه‌گذاران خارجی از جمله شرکت ایران یونچنگ تولید کننده سیلندر چاپ در منطقه آزاد انزلی (سرمایه‌گذار خارجی غیرپوششی) با مشکل انتقال سود سرمایه‌گذاری مواجه شده است. در حالیکه شرکت مذکور در سال‌های گذشته سود سالیانه را به چین منتقل می‌کرد.

 

گزارش بازدید

در روز 1397/6/13 ساعت 13:39:47 , شاخه: General
 
 

بازدید از شرکت صنایع غذایی لویه مورخ 1397/3/20

بازدید از شرکت صنایع غذایی لویه مورخ 1397/3/20

صنایع غذایی لویه تولید کننده انواع کنسرو زیتون سبز و سیاه، روغن زیتون بکر و پالایش شده، انواع ترشی، خیار شور و رب انار در استان گیلان شهرستان رودبار- گنجه می باشد که در سال 1376 توسط آقای غفار زاده در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع به بهره برداری رسیده است. مدیر شرکت سابقه طولانی در مقوله تولید روغن زیتون دارد. آقای غفارزاده اولین کارخانه تولید روغن زیتون در کشور را در سال 1360 با نام تجاری وراویز احداث نموده بود و اولین دستگاه مدرن ایتالیایی در آن زمان در آن کارخانه روغن کشی به بهره‌برداری رسیده بود (تا قبل از آن همه دستگاه ها پرسی بودند). در سال 1384 آن شرکت را به شریک واگذار نمودند که در حال حاضر آن شرکت با نام تجاری صدر مشغول به فعالیت می باشد. شرکت لویه در حال حاضر 50 نفر پرسنل دارد اما در فصول برداشت زیتون و خیار و انار نیروهای کمکی جذب می‌نماید.

 

گزارش بازدید

 
در روز 1397/6/13 ساعت 11:50:59 , شاخه: General
 
 

بازدید از شرکت سرزمین سبز ایرانیان مورخ 1397/3/9

بازدید از شرکت سرزمین سبز ایرانیان مورخ 1397/3/9

فرآورده های غذایی سرزمین سبز ایرانیان با سرمایه اولیه 500000000 منقسم به 50 هزار سهم 10000 ریالی در خرداد ماه 1385 تاسیس و با سرمایه گذاری قریب 34 به میلیارد ریال که 15 میلیارد ریال آن تسهیلات از محل اعتبارات طرح های زود بازده اقتصادی بوده است با موضوع فرآوری و بسته بندی انواع خشکبار شامل مغزدانه های روغنی و میوه خشک فرآوری و بسته بندی انواع حبوبات، فرآوری و بسته بندی انواع آبمیوه، انواع کنسرو غیر گوشتی ( خیار شور ، انواع ترشیجات ، کنسرو زیتون (روغن زیتون) در اسفند ماه سال 1386 در شهرک صنعتی حسن رود واقع در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی به بهره برداری رسیده است. فرآورده های غذایی سرزمین سبز ایرانیان بدلیل استقرار در منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی و داشتن مجوزهای فعالیت و بهره‌برداری در منطقه از موقعیت استراتژیک و امتیاز ویژه واردات مواد اولیه با تسهیلات دریایی و گمرکی مناطق آزاد و همچنین صادرات محصولات با نزدیکی راه های زمینی و استان برخوردار بوده و توانسته شرایط مطلوبی در فعالیت صنعتی و اقتصادی برای شرکت ایجاد نماید.

 

گزارش بازدید

 
در روز 1397/6/13 ساعت 11:48:57 , شاخه: General
 
 


عضویت در خبرنامه

ایمیل:

تگ‌ها